Za nami je tudi letos čudovito preživeto in doživeto taborjenje. Koliko veselje je bilo v očeh, koliko iskrenih objemov in lepih misli. Tako kot so otroci uživali ob postavljanju šotorov, pripravi kurišča, pečenju klobasic, toliko smo učiteljice uživale v njihovi družbi in vseh iskrivih nasmehih in iskricah v očeh. Otroci so se imeli priložnost učiti, kako postavimo šotor. Pri tem so sodelovali vsi in bili tudi zelo uspešni. Naslednji izziv je bil priprava kurišča. Najprej smo razmišljali, kje je primeren prostor za kurišče, s čim ga pripravimo in kakšna drva potrebujemo za kurjenje. Tudi palice je bilo potrebno pripraviti. In končno je sledila res najboljša večerja. Ni bilo pomembno ali smo umazani, če sedimo na tleh, če nimamo pribora….Tudi svojih postelj nismo pogrešali, saj smo spali s svojimi najboljšimi prijatelji, ob poslušanju šumov iz narave. Prijetno utrujeni smo kljub vznemirjenju hitro zaspali. Zbujanje zjutraj je bilo posebno doživetje. Medtem, ko so učenci prihajali v šolo, smo se mi zaspano kobacali iz šotorov, se preoblačili iz pižam in urejali za pouk. Res je bil naslednji dan malo naporen, ampak so ga učiteljice popestrile z vodnimi igrami.

Marjetka, Petra, Monika in Boštjan