V času, od 27. – 31. maja 2024, so imeli tretješolci OŠ Podzemelj 20-urni obvezni plavalni tečaj. Vsak dan so se odpravili z avtobusom skupaj z metliškimi tretješolci v Češčo vas na bazen. Prvi dan so se seznanili s pravili obnašanja na bazenu, nato so plavalnim učiteljem pokazali plavalno znanje. Na podlagi znanja so jih učitelji razdelili v tri skupine.

Učenci so tekom tedna v svoji skupini izpopolnjevali svoje znanje plavanja, se učili plavalnih tehnik in ostalih veščin. Z veseljem so plavali, se igrali in potapljali. Zadnji dan so ponovno pokazali svoje znanje in napredek.

Bilo je zabavno, poučno in razigrano. Učenci so uživali v iskanju podvodnih zakladov, se lovili med plavanjem, potapljali ali zabavali z vodnimi črvi.