Sončni petek, 24. 5. 2024, smo se prvošolci odzvali vabilu sošolca Lovra in se peš odpravili po poteh čez njive do Primostka na njihovo kmetijo. Tam smo si ogledali krave, bike in teličke, ki se prosto pasejo. Nekatere smo lahko pobožali, ostale krave in biki pa so nas radovedno polizali. Presenetili so nas zelo udomačeni piščančki in njihova mama koklja vrste turška kokoška, ki ima prav posebno frizuro. Pobožali smo tudi mlado raco. Za posebno navdušenje so poskrbeli štirje mali beli puhasti pasji mladiči, ki se jih nismo mogli nabožati. Lovrovi domači so nas pogostili z doma pečenimi dobrotami in bezgovim sokom. Poigrali smo se na Lovrovih igralih, pokazal pa nam je tudi svoj motokros motor. Po obisku pri Lovru smo se odpravili še do sošolke Lare, ki je doma le nekaj hiš naprej. Tam nas je pozdravil njen mladi kužek Reks in posladkali smo se s sladoledom. Nato nas je čakala še pot domov, ki pa smo jo uspeli premagati in v šolo prišli prijetno utrujeni ter polni lepih vtisov. Hvala družini Pezdirec in družini Raztresen za pogostitev in lepa doživetja.