V petek, 5.4., so prvošolci preživeli učni dan v gozdičku na Kučarju. Hoja na Kučar je bila tokrat posebej zanimiva, saj so učenci na poti iskali kartončke s pripovedko o VELEBABI. Tako so izvedeli, kako je nastal hribček Kučar. Velebaba in Velikan sta jih zelo navdušila.

V gozdičku so učence čakali glasbeni kozarčki, s pomočjo katerih so se učili igranja različnih ritmov. Ugotovili so, da kozarčki oddajajo različne tone, odvisno od tega, s čim je kozarček napolnjen (kamni, zemlja, voda, trava).

Z metanjem »frizbija« iz palčk so se urili v seštevanju in odštevanju.  S slikicami na kamenčkih pa so sestavili izmišljeno zgodbico.

Učenje v gozdičku ni le pouk, ampak razvijanje otrokovih številnih sposobnosti, čutenj, zaznavanj….

Učiteljici Petra in Marjetka