V petek, 20. oktobra 2023, ob 17. uri je v avli OŠ Toneta Pavčka v Mirni Peči potekal zaključek 10. literarnega natečaja Pavčkove vitice.

»Vsak človek je zase svet, čuden, svetal in lep kot zvezda na nebu…«, s to rdečo nitjo je Tone Pavček s svojo pesmijo Pesem o zvezdah spodbudil učence in učenke po vseh slovenskih šolah. Na natečaj se je odzvalo 348 učenk in učencev iz 76 slovenskih osnovnih šol. Med njimi tudi učenke in učence iz 3. in 4. razreda minulega šolskega leta 2022/23 iz naše šole. Strokovna ocenjevalna komisija je med prispelimi deli izbrala devet najboljših pesmi, ki so bile nagrajene.  Prireditev so vodili učenci mirnopeške šole, ravnateljica Majda Čengija pa je nagrajencem in mentorjem podelila knjižne nagrade, pohvale za sodelovanje in zbornik, v katerem so zbrane vse pesmi.

Čestitke vsem sodelujočim  in veliko pesniškega navdiha še naprej.

Zapisala Rozalija Fabić