Letošnje šolsko leto smo se prvič vključili v meddržavni projekt Branje ne pozna meja/Čitanje ne poznaje granice, ki sta ga 10 let nazaj ustvarili knjižničarki iz OŠ bratov Polančičev Maribor in OŠ Budaševo – Topolovac – Gušće pri Sisku. Nastal je zaradi težave, ki pesti marsikatero šolo. Otroci namreč premalo berejo in zato se izvajajo različne aktivnosti, ki bi pospešile branje otrok. Slovenski učenci berejo prevedena dela hrvaških avtorjev otroške in mladinske književnosti in obratno. Vsaka slovenska šola dobi partnersko šolo iz Hrvaške, ki se dogovorita o načinu sodelovanja in izvedbi projekta. Naša partnerska šola je OŠ Čazma.

21. 4. 2023 se je v Sisku odvijala dvojezična prireditev ob 10. obletnici projekta. Nastopili so učenci iz slovenskih in hrvaških šol. Sledilo je književno srečanje, kjer sta slovenska učenca postavila vprašanja hrvaškima avtorjema Silviji Šesto in Kašmirju Huseinoviću, hrvaška učenca pa sta postavila vprašanja slovenskima avtoricama Majdi Koren in Janji Vidmar. Na koncu pa se je odvila še okrogla miza s slovenskimi in hrvaškimi gosti.