V torek, 18. 10. 2022 so si učenci 1. triade v okviru projekta Pasavček ogledali lutkovno predstavo Pasavček v prometu, ki spodbujanja učenje otrok o prometno varnem ravnanju.
Predstava Pasavček v prometu je poučna interaktivna lutkovna igrica, v kateri skozi zgodbico otroci spoznavajo pojem in smisel varnosti v prometu. Lik Pasavčka se v obliki ročne lutke z otroki pogovarja o pravilnem obnašanju v prometu o uporabi varnostnih pasov in otroškem sedežu, varnem prečkanju ceste, hoje po pločniku in varni vožnji s kolesom. Pasavček je predstavljen kot igriv, a odgovoren lik, skozi katerega otroci lažje ponotranjijo zgodbo.
Predstava je nagrada za aktivno izvajanje projekta Pasavček v lanskem šolskem letu. Izvedba Lutkovne predstave otrokom kot tudi odraslim na prijeten način približuje pomen odgovornega vedenja v prometu.

Na koncu so učenci navdušeni nad predstavo v zahvalo lukarici z recitirali nekaj pesmi in zapeli.

Zapisala Rozalija Fabić