Kar veliko let je minilo, odkar so v Metliki organizirali prvo slikarsko srečanje likovnikov Bele krajine imenovano Ex tempore. Letos je potekalo že jubilejno 40. srečanje, ki ga je pripravilo Društvo prijateljev mladine Metlika v sodelovanju z Občino Metlika. Mladi slikarji belokranjskih osnovnih šol, srednje šole Črnomelj, vzgojiteljske šole Novo mesto in osnovne šole Grm Novo mesto so slikali na temo Hodim po metliških ulicah. Našo šolo so zastopali Samo Matkovič, Paulina Žunič, Eva Kralj in Jana Jakša. V svoje slike so ujeli pogled po metliških ulicah in trgih, detajlih, dopolnili pa so jih lahko tudi z domišljijskimi motivi. Kakor vsakič, so učenci tudi letos neizmerno uživali ob svojem ustvarjanju in izmenjavi izkušenj z vrstniki. Razstavo nastalih del si bo moč ogledati novembra v Metliki.

Barica Flajnik Koželj

mentorica