V torek, 22. septembra 2020, smo izpeljali že tradicionalni Bralni maraton, katerega namen je spodbuditi učence k branju.

Drugi razred je obiskala knjižničarka iz Ljudske knjižnice Metlika. S seboj je prinesla knjige, ki so si jih izbrali učenci. In res je bil maraton, saj je učencem 2. A in 2. B razreda prebrala kar tri knjige: GREMO PO SLOVENIJI; EKO PAPIRKO in POZOR! NOSNE MUCKE NAPADAJO.

Tretješolcem pa je prebrala kar nekaj poglavij iz knjige o legendarni PIKI NOGAVIČKI.

V višjih razredih je projekt potekal nekoliko drugače, in sicer so učenci spodbujali drug drugega z izborom in predstavitvijo svoje najljubše knjige. Tako so spoznali romane, stripe in celo enciklopedije. Na samem začetku ure pa jim je učiteljica prebirala uganke, v katerih so učenci še posebej uživali.

Tako smo obeležili tudi začetek bralne značke v novem šolskem letu.