V času od 11. do 12. aprila 2019 je v organizaciji ZIK Črnomelj in OŠ Loka Črnomelj potekala že 12. Mednarodna kiparska kolonija mladih Črnomelj. Tema letošnjega ustvarjanja se je imenovala Zelena pozitiva. Skoraj 40 učencev iz Slovenije, Hrvaške, Srbije ter Bosne in Hercegovine je ustvarjalo v 4 delavnicah: keramika, siporeks, montažna plastika in instalacija. Našo šolo sta zastopala Vid Črnič in Pina Renko. Oba sta bila navdušena. Kar dva dni sta posvetila ustvarjanju, druženju z vrstniki, spoznavanju novih tehnik, materialov ter pridobila veliko izkušenj na področju kiparskega oblikovanja. Še posebej pa smo ponosni in veseli, da je bil VID ČRNIČ najboljši v delavnici SIPOREKS in razglašen kot SKUPNI ZMAGOVALEC kolonije ter dobitnik POSEBNE NAGRADE – odlitka njegovega izdelka v bron, ki ga podarja Borut Kamšek, Livartis d. o. o.  Čestitamo!

V času informacijske tehnologije ter vse večje odvisnosti od mobilnih naprav, socialnih omrežij ter ostalih podobnih medijev je še kako pomembno, da v otrocih spodbujamo razvoj lastne ustvarjalnosti, ročnih spretnost in sposobnost izražanja. Takšna srečanja, kot je kiparska kolonija, zelo pripomorejo k temu, zato čestitke in zahvala tudi vztrajnim organizatorjem.

Barica Flajnik Koželj
prof. likovne umetnosti

Vid Črnič s svojim zmagovalnim kipom
Foto: novinarski krožek OŠ Loka Črnomelj